tamam
Jiaxing Dexun Co.,Ltd. 86-573-82716900 wendyb@dexun-hardware.cn

Haberler

Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Salgın dünya ekonomisi için bir toparlanma olabilir mi?

Salgın dünya ekonomisi için bir toparlanma olabilir mi?

January 7, 2022

Haziran 2020 Küresel Ekonomik Beklentiler pandeminin etkisine ilişkin hem anlık hem de yakın vadeli görünümü ve büyüme beklentilerine verdiği uzun vadeli zararı anlatıyor.

 

Temel tahmin, hükümetlerin mali ve para politikası desteğiyle gerilemeye karşı koymaya yönelik olağanüstü çabalarına rağmen, piyasa döviz kuru ağırlıklarını kullanarak 2020'de küresel GSYİH'de yüzde 5,2'lik bir daralma öngörüyor.Daha uzun bir ufukta, pandeminin tetiklediği derin durgunlukların, daha düşük yatırım, kaybedilen iş ve eğitim nedeniyle insan sermayesinin erozyonu ve küresel ticaret ve tedarik bağlantılarının parçalanması yoluyla kalıcı izler bırakması bekleniyor.

 

Kriz, pandeminin sağlık ve ekonomik sonuçlarını hafifletmek, savunmasız nüfusları korumak ve kalıcı bir iyileşme için zemin hazırlamak için acil eylem ihtiyacının altını çiziyor. Birçoğu göz korkutucu güvenlik açıklarıyla karşı karşıya olan yükselen piyasalar ve gelişmekte olan ülkeler için, halk sağlığı sistemlerini güçlendirmek, kayıt dışılığın getirdiği zorlukları ele almak ve sağlık krizi geçtikten sonra güçlü ve sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek reformları uygulamak kritik önem taşıyor.

 

Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde işsiz insanların oranı yıllık toplam %8,9'a ulaştı ve on yıllık iş genişlemesinin sona erdiğinin sinyalini verdi.

Milyonlarca işçi, ekonominin turizm ve konaklama gibi bölümleri neredeyse durma noktasına geldiğinden, devlet destekli iş tutma programlarına alındı.

 

Birçok ülkede yeni iş fırsatlarının sayısı hala çok düşük.

Avustralya'daki açık iş pozisyonları 2019 ile aynı seviyeye geri döndü, ancak Fransa, İspanya, Birleşik Krallık ve diğer bazı ülkelerde geride kalıyor.

Ekonomi büyüyorsa, bu genellikle daha fazla zenginlik ve daha fazla yeni iş anlamına gelir.

Gayri safi yurtiçi hasıladaki yüzde değişime veya tipik olarak üç ay veya bir yıl boyunca üretilen mal ve hizmetlerin değerine bakılarak ölçülür.

IMF, küresel ekonominin 2020'de %4,4 küçüldüğünü tahmin ediyor. Örgüt, düşüşü 1930'ların Büyük Buhranı'ndan bu yana yaşanan en kötü olarak nitelendirdi.

 

 

bu yeni

Bir dahaki sefere görüşürüz.